Järvamaa pidi tunnistama Biolars/Jelgava paremust

Nädalavahetusel oli Järvamaa võrkpalliklubi meestel kibekiire, laupäevases kodumängus tuli ASK/Kuldiga üle võit ja pühapäeval Biolars/Jelgavalt kaotus. See oli tänavusel hooajal esimene koduses Paide E-Piima spordihallis saadud kaotus.
Järvamaa purustas laupäeval ASK/Kuldiga skooriga 3 : 0. Tabelis tähendab see, et võrkpalliklubi oli kuue mänguga kogunud kolm võitu ja üheksa punkti ning tõusnud üheksandale kohale.
Järvamaa võrkpalliklubi peatreener Laimons Raudsepp ütles, et nende laupäevane etteaste Kuldiga vastu oli hea. «Samas tuleb tõdeda, et Kuldiga ei ole samal tasemel kui meeskond, kes lõpetab hooaja. Nad saavad kindlasti paremasse vormi ning seal muutuvad ka mängumehed,» selgitas ta. «Kuldiga on Läti meistrivõistlustel kogu aeg konkurentsis olnud, selline neljanda-viienda koha meeskond.»
Kui kaks esimest geimi tundus, et järvalastel õnnestub laupäeval kõik ja mäng lõppebki kiirelt, siis kolmandas geimis jäid nad kohe kaotusseisu 0 : 5.
Kaks esimest geimi lõppesid võidukalt 25 : 10 ja 25 : 15, mistõttu ei mõistnud võrkpallihuviline publik, mis juhtus meestega kolmanda geimi alguses. Publiku tugeval ergutusel käis punkt punkti heitlus kuni 19. mängupunktini. Veelgi hoogsamalt kaasa elama hakanud pealtvaatajate nõudmisel suutsid Järvamaa võrkpallurid näidata geimi lõpus neilt oodatud mängukindlust ja võit jäi koju seisuga 25 : 20.
Raudsepp sõnas mängu lõppedes, et tabeliseis kohustab neid punkte saama ja mäng talle meeldis. «Kui esimene geim võib olla näitas, et oleme vastasest mäe kõrguselt üle, siis järgmised geimid näitasid, et kui vastane ka leiab oma mängu, siis meie meestel pole kombeks alla anda,» lausus ta.
Mängijatest kedagi esile tõsta Raudsepp ei soovinud, sõnas vaid, et peab lugu kõikidest. «Muidugi mitu Virko Vantsi kombinatsiooni oli ilus vaadata ja tema vend Keiro Vantsi andis talle ka ilusaid palle ette, kuid kogu meeskond oli tubli,» toonitas ta veelkord.
Pühapäeval oli Järvamaa võrkpalliklubi vastamisi Biolars/Jelgavaga. Kaotus 1 : 3 (geimid 25 : 20, 15 : 25, 23 : 25, 21 : 25) oli meie meestele tänavusel hooajal kodusaalis esimene. Järvamaa rünnkuprotsent oli 40,6, võitjatel 45,8. Kodumeeskonnale tõi Linas Petravicius 16 ja Virko Vantsi 15 punkti.
Järvamaa võrkpalliklubil on nüüd seitsmest mängust kirjas kolm võitu ja neli kaotust, mis annab tabelis 14 võistkonna seas 11. koha. Pühapäevases mängus ootas meid Raudsepa hinnangul vastas oluliselt tugevam meskond. “eilse mängu ajal andsin meeskonnale märku, et oleme nendega võrdsed, vaja on lihtsalt nutikust ja kannatust mängusituatsioonide lahendamisel,” selgitas ta. «Kahjuks jättis mängule jälje vastuvõtuosakonna mitte kõige parem töö, mis tekitas ka probleeme rünnakute ülesehitamisel. Ka tõsist vedurit, kes meeskonda eest veaks, meil ei tekkinud. Aga ma ei kurvasta, oli võistluslik kohtumine.
Järvamaa võrkpalliklubi mäng on peatreener Laimons Raudsepa hinnangul hooaja algusega võrreldes tunduvalt paremaks läinud. Raudsepp sõnas, et sel hooajal on Balti ehk Credit24 liigas seisud tasavägised ja meeskonnad võrdsed. «Üllatusi võib tulla igast mängust,» lisas ta.
Ka sel nädalal on võrkpalluritel kibekiire: kolmapäeval kell 19 kohtuvad järvalased Eesti võrkpalli karikavõistluste teises poolfinaalis Pärnu võrkpalliklubiga. Laupäeval ja pühapäeval ootavad ees mängud Lätis.
Eile meeskond puhkas, täna on juba täismahuline treening. Nädalavahetuse mängude start on reedel, õhtuks tuleb jõuda Daugavpilsi. Mõlemad vastased, nii Ezerzeme-DU kui SK Jēkabpils Lūši, on peatreener Laimons Raudsepa meelest eelmistest mõnevõrra tugevamad. «Esmatähelepanu pöörame kolmapäeva peale, seejärel vaatame, kuidas Lätis hästi mängida,» sõnas ta.